O nás
27.05.2006 125635 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 126338 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

16.03.2009 / 18:20redakcečtenost 26648e-mailkategorie: bludný balvanverze pro tisk
Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2008 získávají
stříbrný Bludný balvan

společnosti MAKAM, sro. a Amaranta, sro. spojené pod značkou VodaEco

za úspěšný prodej přístroje k revitalizaci vody podle Grander®Technologie

Revitalizace vody podle Grander®Technologie je patent na obnovení přírodních kvalit vody pana Johanna Grandera z Tyrolska. Ten zkoumal desítky let působení různých magnetogenerátorů, tedy jakýchsi speciálních magnetů z určitých slitin, na vodu. Vynálezce dlouho přešlapoval kolem velkolepého objevu, až na něj upozornila jejich kočka, která chtěla pít magneticky upravenou vodu víc než obyčejnou z vodovodu.

Nedivu, že Granderovic kočce zachutnala taková voda, neboť podle prezentace zmíněných firem jde o vodu,... „jejíž molekulární struktura byla posílena – resetována na původní hodnotu. Použitím Grander®Technologie se mění strukturová mřížka vody. Mřížky se stávají menšími. Taková voda pak oživí a omladí celý organismus, posílí imunitní systém, zlepší kvalitu pleti a má blahodárné účinky na vlasy“.

Princip úpravy vody zůstává rodinným tajemstvím Granderů, závisí prý na mnoha faktorech a zkušenostech, nabytých desetiletími pokusů.

Přiznáváme, že nechápeme podstatu úpravy vody, ba ani proč webové stránky českých firem či jejich reklamy v lékárnách neuvádějí to, co Johann Grander přiznal při výslechu u krajského soudu v Kützbühlu a sice, že jeho vynález má spoluautora, což v patentním řízení zatajil. Tím je pan Ježíš Kristus, jenž se mu prý nabídl jako konzultant asi před 30 lety a od té doby mu dává odpovědi na všechny otázky. “I při vývoji mé vody tomu tak bylo – shora jsem dostal pokyn jak mám vodu vyrábět,” přiznal Johann Grander. Vyvstávají tedy otázky, kdo je skutečným původcem vynálezu a zda rakouský patentní úřad přistoupí k reviznímu řízení.

Celý příběh by mohl být jen veselou historkou o jednom bláznivém vynálezci, leč této technologie využili obchodníci. Oba naši laureáti u nás prodávají přístroje, které vodu “oživuji” nebo chcete-li “resetují” podle Grander®Technologie. Jsou to takové jednoduché krabičky, noblesně nazvané Granderovy jednotky, které se namontují na vodovodní trubky. Jimi prostě jen voda protéká a tím se upravuje - ba přímo transmutuje. Chcete-li “oživit” vodu ve velkém činžovním domě, pořiďte si krabičku za 71 tisíc, ve středním za 41 tisíc a krabička pro jeden byt vás vyjde na pouhých 20 tisíc korun.

Proti Grander® Technologie se před časem postavili rakouští skeptici, s nimiž se pak rakouští obchodníci soudili o dobrou pověst. Pochopitelně marně a tak spolu s biologem Dr. Erichem Ederem směle tvrdíme, že Grander®Technologie je „paravědecký esoterický humbuk.“

Výhodnou nabídkou, za necelé dva tisíce, je též Grander Penergizer, čili portabilní revitalizátor, zařízení umožňující oživovat vodu kdykoli a kdekoli. Má tvar tužky z ušlechtilé oceli a napraví molekulární strukturu jakékoliv tekutiny v dosahu deseti centimetrů a objemu jednoho litru. Revitalizátor nemusíte do tekutiny ponořit, stačí ho na dvě až tři minuty umístit poblíž nádoby. Úžasné je, že obnoví a posílí vlastnosti nejen vody, ale všech tekutin, kávy, piva, polévek aj.

Jsme tím nadšeni – a dovozujeme, že Grander Penergizer nošený v kapse kalhot obnoví a posílí obsah močového měchýře. Nemáme nejmenších pochyb, že si naši laureáti stříbrný Bludný balvan vrchovatě zaslouží.

LK

Fotografie z předávání XI. Bludných balvanů Sisyfa
Stříbrný Bludný balvan za rok 2008 - společnosti MAKAM, sro. a Amaranta, sro. | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
05.04.2016 34688 hits
Platba členských příspěvků

Informaci ohledně členských příspěvků si můžete přečíst
Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
02.01.2018 1697 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2018

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2018 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 21. 2. 2018, 17:00 hodin
Bc. Leoš Kyša: Magické myšlení pro všední den. Paranormální ...

Přednášky ostatní
11.12.2017 3081 hits
Kladno - 12. prosince 2017

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

Medicína založená na důkazech

Přednáší

MUDr. Jaromír Šrámek

Ústav histologie a embryologie, 1. lékařská fakulta, Univerzita Karlova

Kdy?

úterý 12. prosince 2017 od ...

Přístupy od 3/2006
5268395
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE