O nás
27.05.2006 125635 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 126338 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

12.03.2007 / 10:07redakcečtenost 22896e-mailkategorie: bludný balvanverze pro tisk
Komise pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2006 získává

bronzový Bludný balvan
Společnost Noetis
za vývoj a aplikace dispoziční prognostiky a neokybernetiky,
nových, dokonalejších metod jasnovidectví

V šestadvaceti městech České a Slovenské republiky pracují dispoziční prognostici neokybernetici. A nejen zde. Česká firma Noetis, která jejich práci zaštituje, už působí i v Maďarsku, Polsku a Řecku. Od svého vzniku v roce 1990 ušla dlouhou a úspěšnou cestu. Možná za ni může i tento velmi originální název vzbuzující v klientech zdání vědeckosti a serióznosti. Na používání vědecky znějících termínů si Noetis skutečně potrpí. Chvíli tak neznalému klientovi trvá než zjistí, že se ve skutečnosti jedná o klasickou avšak neuvěřitelně dobře organizovanou a výdělečnou skupinu jasnovidců, esoteriků a manipulátorů.

Zakladatelem firmy je již zesnulý Stanislav Sohr, který se proslavil tím, že v propagačním materiálu společnosti otiskl fotografii s názvem: Stanislav Sohr s dcerou Alicí a prezidentem Reaganem v roce 1986. Sohrovi se opravdu mohou pyšnit známostí s voskovým prezidentem Reaganem - ale jen tím z muzea figurín.

Dispoziční prognostik neokybernetik podle materiálů firmy pracuje tak, že dokáže v lidském mozku, který je vlastně jakýmsi počítačem, zjistit dispozice k určitému konání a ty případně změnit - přeprogramovat. Takže neokybernetik nepředvídá co se má stát, ale jaké jsou dispozice, aby se to stalo. Jasnovidce pak předčí tím, že žádná věštba není ortelem se kterým by se nedalo nic dělat. Buď ty dispozice změní, aby se klient nepříznivé budoucí situaci vyhnul nebo zjistí jiné uspokojivé řešení. Například použít vlak místo letadla či auta.

Zjistit z lidských mozků lze i to, zda se k sobě lidé hodí. Případně je lze přeprogramovat tak, aby se k sobě hodili. Jak tvrdí společnost Noetis: Bez přispění jejich kvalifikovaných služeb si člověk životního partnera vhodně zvolit nedokáže.

Kromě zjišťování a měnění budoucnosti vyhledává neokybernetik i škodlivá místa. Třeba Sorožka nad Rožňavou byla místem častých neštěstí, obvykle končících tragicky. Po úpravě dispozičním prognostikem neokybernetikem to pominulo. V lokalitě bylo předtím mimořádně silné škodlivé záření a většina řidičů reagovala okamžitým mikrospánkem. Kromě zrušení škodlivých záření vám může neokybernetik vyrobit amulet, který sílu škodlivých záření sníží.

Přeprogramovat lze i zdraví člověka. Dokonce lze přeprogramovat i dispozice nahromaděné minulými generacemi. Zakladatel společnosti, obdivovatel a následovník Františka Kahudy, se kdysi Severomoravskému deníku svěřil, že za ním přišla žena, která se sedm let marně snažila otěhotnět. Pomocí virgule zjistil, že její předek málem zemřel při porodu. Do mozku se mu uložilo, že dítě znamená nebezpečí. Žena měla dědičný blok, který jí odstranil a ona do roka otěhotněla. Kdo odstranil blok její matce se už nezmínil.

Programovat lidské mozky lze i na dálku, neokybernetik z Ostravy jednou přeprogramoval ženu v Montrealu před infarktem.

Odborníci ze společnosti Noetis vytrvale rozvíjejí umění na dálku přeprogamovávat mozky. Spolehlivě teleportují i hotovost zoufalých klientů na své účty, za což si Bludný balvan bezesporu zaslouží. Veřejnost snad pochopí, že vhodnější pojmenování dispozičního prognostika neokybernetika je okultní šarlatán neopodvodník.

LK

fotogalerie
Bronzový Bludný balvan za rok 2006 - Společnost Noetis | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
05.04.2016 34688 hits
Platba členských příspěvků

Informaci ohledně členských příspěvků si můžete přečíst
Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
02.01.2018 1697 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2018

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2018 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 21. 2. 2018, 17:00 hodin
Bc. Leoš Kyša: Magické myšlení pro všední den. Paranormální ...

Přednášky ostatní
11.12.2017 3081 hits
Kladno - 12. prosince 2017

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

Medicína založená na důkazech

Přednáší

MUDr. Jaromír Šrámek

Ústav histologie a embryologie, 1. lékařská fakulta, Univerzita Karlova

Kdy?

úterý 12. prosince 2017 od ...

Přístupy od 3/2006
5268395
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE